Pelin Çifter

HEVESKÂRLAR

1998’de, Bursa’da doğdum. Boğaziçi Üniversitesi’nde İngilizce Öğretmenliği okuyorum. İTÜ Müzikal Topluluğu’nda yer aldım ve 2018 yılından itibaren Boğaziçi Üniversitesi Müzikal Topluluğu’nda kurucu başkan olarak yer alıyorum. Çeşitli kurumlarda müzikal tiyatro ve oyunculuk atölyeleri alıyorum. Genel olarak sahne sanatlarıyla ilgileniyorum. Müziği, mitolojiyi ve dil öğrenmeyi severim. Heveskarlar, beni tam da “Nasıl anlatsam, nereden başlasam?” dediğim bir anda buldu.

Oyunların en sevdiğim kısmı, sonrasında üzerine ayaküstü konuştuğumuz kısım oldu hep.  Her biri heveskar olan bu grup bana her geçtiğimiz gün bu konuşmaların keyfini yaşatıyor. Her buluşmamızda hiç bilmediğim yollardan, hiç görmediğim gözlerden bambaşka dünyalar açılıyor. Paylaştıkça çoğalıyoruz.

Heveskarlığın bir parçası da yazmakmış. Mektuptan tutun ankete kadar birçok şekilde yazdık. Konuşmaların kaleme dökülüşü birden konfor alanım oluverdi. Beynimin en köşesinde duran, beni düşündüren her fikri yazar oldum. Belki bazen arkadaşlarımı güldürdüm, belki de bazen onların kafasını şişirdim ama birbirimizi okuduk, yazdıkça daha fazla yazıyor olduk… Daha fazla yazmak istiyorum! Anlatmak istediğim çok şey var!


I was born in 1998, in Bursa/Turkey. I’m studying Foreign Language Education in Bogazici University. I was a member of ITU Musical Community and since 2018, I’ve been the founding-president in Bogazici University Musical Community. I’ve been participating in several workshops of musical theatre and acting. Generally, I’m interested in performing arts and I’m fond of music, mythology and learning new languages. “Heveskarlar”  found me in the middle of nowhere.

The part I love the most in the plays is that, after having watched the play, we talk about it immediately. Every member of this group is giving me the pleasure of these talks day by day. In our meetings, they take me to the places I’ve never seen and to the different worlds from the eyes I’ve never looked. The more we share, the more we get.

A part of being a Heveskar is writing. We’ve written in numerous forms such as letter and survey. Talks turning into written pieces suddenly became my comfort zone. I found myself writing every idea hiding in the darkest side of my brain or every idea making me think. Maybe sometimes I make my friends laugh, sometimes I talk too much but we read each other and we write more… I want to write even more! I have a lot to tell you about!